Dayro Moreno a calificat-o pe Once Caldas în sferturile Copei Libertadores

0

Fostul stelist Dayro Moreno a marcat golul cu care echipa columbiană Once Caldas s-a calificat în sferturile de finală ale Copei Libertadores, Liga campionilor în variantă sud-americană.

Once Caldas a produs una dintre marile surprize ale competiţiei, trecând în optimi de formaţia braziliană Cruzeiro. Columbienii au pierdut prima manşă pe teren propriu cu 1-2, dar şi-au luat revanşa în retur, scor 2-0, a doua reuşită purtând semnătura lui Dayro Moreno în minutul 71.

Pe lângă Cruzeiro, alte trei echipe braziliene au fost eliminate deja în optimile de finală. Este vorba despre Fluminense, Internacional şi Gremio.

Santos, ultima echipă din Brazilia rămasă în competiţie, se va întâlni în sferturi chiar cu Once Caldas.