Dayro face spectacol în Columbia - VIDEO

0

Dayro Moreno este pe cai mari în Columbia. Fotbalistul vândut de Gigi Becali pentru 600.000 de euro a marcat ultimul gol al partidei câştigate de Once Caldas, scor 3-1, împotriva celor de la Millonarios.

Atacantul sud-american pare să-şi fi revenit la forma care l-a consacrat. Acesta a marcat al doilea gol consecutiv pentru Once Caldas, după cel înscris împotriva celor de la Sao Paolo în Cupa Libertadores.

Moreno a marcat ultimul gol al celor de la Once Caldas în partida de campionat contra celor de la Millonarios, câştigată de formaţia de pe locul 10 din Columbia cu scorul de 3-1.

Dayro a intrat imediat după pauză, înlocuindu-l pe Sebastian Hernandez şi a marcat în minutul 82 printr-un şut plasat la colţul lung.