"Danciu" şi Tiago, lideri în Segunda Division

0
Dănciulescu are şanse mari să evolueze din sezonul viitor împotriva lui Messi

Hercules Alicante a învins, în etapa a XXI-a din Segunda Division, pe teren propriu, pe Real Union, cu 1-0, printr-un gol reuşit de fostul mijlocaş al Stelei, portughezul Tiago Gomes. Fostul dinamovist Ionel Dănciulescu a fost titular la gazde.

În urma acestui rezultat, trupa antrenată de Esteban Vigo, fost şi el, pentru o foarte scurtă perioadă, tehnician la Dinamo, a revenit pe prima poziţie în clasament, cu un punct în plus faţă de Real Sociedad, care a fost învinsă de Elche pe teren propriu.

Echipa din Alicante are, în acest moment, nouă puncte avans faţă de ocupanta locului trei , Cartagena, ultima poziţie care asigură, la finalul campionatului, promovarea în Primera Division.

Vezi aici un video cu evoluţia lui Tiago şi a lui Dănciulescu

Dănciulescu, folosit încă din primul minut, a fost avertizat cu un cartonaş galben, motiv pentru care a fost schimbat în minutul 56 al partidei cu Tote. Unicul gol al partidei a fost marcat de fostul stelist Tiago Gomes, cu capul, în minutul 72 al partidei.