Dan Petrescu face scandal la ruşi! Reclamă trei penaltyuri neacordate în Kuban-TSKA Moscova 1-1

0

Kuban Krasnodar, formaţie antrenată de Dan Petrescu, a remizat acasă, scor 1-1, cu TSKA Moscova, în playofful campionatului Rusiei.

Echipa Bursucului a avut u gol anulat, în minutul 6, înscris de Gigel Bucur, după care a fost condusă şi a reuşit egalarea abia în minutul 88. La finalul meciului, Dan Petrescu a criticat maniera de aritraj, românul considerând că echipa sa a avut trei penaltyuri neacordate, plus golul anulat în mod eronat. Kuban rămâne în continuare pe ultimul loc din play-off şi şansele de a prinde un loc de Liga Europa sunt tot mai mici. Lider în Rusia este Zenit St.Petersburg, urmată de TSKA Moscova.