Dan Alexa: "Este un rezultat umilitor"

0

Timişorenii au părăsit terenul cu privirea în pământ după înfrângerea de pe teren propriu, 0-3, cu Dinamo Zagreb.

Cea mai grea înfrângere din Liga Europa a lăsat un gust amar jucătorilor bănăţeni. "Un rezultat umilitor, am făcut nişte greşeli impardonabile şi am primit trei goluri. În faţa unei echipe cu jucători experimentaţi, n-ai voie să greşeşti aşa. Am început bine meciul, am primit acel gol, iar golul primit la începutul reprizei secunde ne-a tăiat elanul", a spus căpitanul Dan Alexa.

Antrenorul Ioan Ovidiu Sabău este de părere că echipa sa a jucat mai bine decât adversarul. "Trei gafe, trei goluri. Am avut ocazii cu care rar te întâlneşti, singuri cu portarul, dar am ratat. Cred că am jucat mai bine decât ei, cel puţin în prima repriză, însă adversarul a fost valoros. Am pasat mai bine, am avut viteză de joc, ne-am creat ocazii mari, însă gafele din apărare ne-au costat. Au jucători valoroşi în atac şi dacă greşeşti te taxează imediat. Băieţii au vrut foarte mult astăzi, însă Zagrebul are o organizare superioară, sunt la un alt nivel. Mai sunt şanse, trebuie să fim profesionişti în continuare, în astfel de situaţii se văd cei cu caracter, pentru că până acum am avut rezultate extraordinare", a declarat antrenorul timişorenilor la "sport.ro".