Cristiano Ronaldo: "Lumea mă huiduie că sunt frumos şi bogat"

0

Atacantul lui Real Madrid s-a enervat după ce a fost fluierat de spectatorii din Zagreb.

Real Madrid a câştigat la limită, scor 1-0, meciul cu Dinamo Zagreb din Liga Campionilor, iar la final Cristiano Ronaldo a criticat prestaţia arbitrului Svein Oddvar Moen, mai ales că starul spaniolilor a părăsit terenul cu glezna însângerată. "Arbitrajul? Foarte slab. A fost o ruşine. Sper să nu mai am parte de astfel de arbitraje în viaţa mea", a spus Cristiano Ronaldo.

Portughezul a continuat apoi cu altă declaraţie care a stârnit rumoare: "Lumea mă huiduie că sunt frumos şi bogat. Este vorba de invidie".

Echipa spaniolă Real Madrid a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), formaţia croată Dinamo Zagreb, în prima etapă a grupei D a Ligii Campionilor, informează site-ul oficial al UEFA. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Di Maria, în minutul 53. Real Madrid a jucat în zece oameni din minutul 73, după eliminarea lui Marcelo.