Cristi Chivu s-a accidentat la Trofeul TIM

0

Inter Milano a câştigat Trofeul Tim, triunghiular amical la care a participat alături de Juventus Torino şi AC Milan.

Fundaşul român Cristi Chivu nu a jucat decât 11 minute la Inter, el fiind nevoit să părăsească terenul acceidentat, chiar în primul meci, cel cu Juventus Torino, câştigat de nerrazzuri la penalty-uri, cu 7-6. Potrivit antrenorului Gian Piero Gasperini, Chivu a suferit doar o contuzie.

Inter Milano a câştigat turneul, după ce s-a impus şi în partida cu AC Milan, scor 1-0, prin golul lui Diego Milito, din minutul 28.

Locul doi a revenit formaţiei Juventus, care a trecut de AC Milan, cu scorul scor 2-1. Pentru Juventus au marcat Vidal '21 şi Matri '45+2, iar pentru AC Milan a înscris Cassano '13.

Meciurile din tofeul TIM durează 45 de minute, fiind aplicat sistemul fiecare cu ficecare.