FOTBAL: Jula şi Sergiu Radu au marcat pentru Energie Cottbus

0

Atacanţii români Emil Jula şi Sergiu Radu au reuşit să marcheze două goluri pentru Energie Cottbus în partida cu Magdeburg, scor 3-1, din turul 1 al Cupei Germaniei, informează cotidianul Kicker.

Rezultate înregistrate sâmbătă în turul 1 al Cupei Germaniei:

Burghausen - Ahlen 4-5 (după executarea loviturilor de la 11 metri)

Germania Windeck - Schalke 0-4

Magdeburg - Energie Cottbus 1-3. Emil Jula, Sergiu Radu şi Ovidiu Burcă au fost titulari pentru oaspeţi, iar primul dintre ei a reuşit să deschidă scorul în minutul 4. Sergiu Radu a înscris golul 3, în minutul 82, la primul meci oficial pentru noua sa echipă, el fiind înlocuit în finalul jocului cu Petersen.

Preussen Munster - Hertha Berlin 1-3 (după prelungiri). La oaspeţi, mijlocaşul român Maximilian Nicu a fost titular şi a evoluat pe toată durata celor 120 de minute.

Sp Vgg Weiden - Borussia Dortmund 1-3

Unterhaching - Arminia Bielefeld 0-3 s-au disputat sâmbătă.

Restul meciurilor din turul 1 al Cupei Germaniei, 13 la număr, vor avea loc pe 2 şi 3 august.