Cociş, gol pentru Karpatîi Lvov

0

Răzvan Cociş a marcat unicul gol al lui Karpatîi Lvov în meciul pierdut cu 1-3 în deplasarea de la Sevastopol.

Internaţionalul român a deschis scorul înainte de pauză, dar gazdele au revenit în joc în partea a doua, când au marcat de trei ori. Cociş este la a doua reuşită în acest sezon pentru Karpatîi, după ce etapa trecută a punctat în victoria cu 1-0 în faţa lui Şahtior Doneţk.

Alţi stranieri:

*Adrian Ropotan n-a fost azi în lotul lui Dinamo Moscova, care a câştigat cu 3-1 în faţa lui Rostov.
*Andrei Cristea a fost titular dar a ieşit la pauză în meciul pierdut ieri de Karlsruher, 1-5 la München cu TSV 1860. La gazde, Florin Lovin n-a fost în lot.
*Sergiu Radu a intrat în minutul 88 la Aachen, în meciul pierdut ieri cu 1-3 la Osnabruck.
*Gabi Tamaş a fost doar rezervă azi la West Bromwich, în remiza de pe teren propriu cu Arsenal, 2-2.