FOTBAL: Chivu, locul 58 în lume ca popularitate

0
Publicat:
Ultima actualizare:
FOTBAL: Chivu, locul 58 în lume ca popularitate
FOTBAL: Chivu, locul 58 în lume ca popularitate

Cristian Chivu, căpitanul echipei naţionale a României, ocupa locul 58 în ancheta organizată de Federaţia Internaţională de Istorie şi Statistică a Fotbalului (IFFHS) pentru desemnarea celui mai popular fotbalist în activitate al planetei.

Chivu a adunat 131 de voturi în prima etapă a anchetei demarate pe 20 octombrie. IFFHS a stabilit o listă de 115 fotbalişti, din 68 de ţări, de pe toate continentele, iar voturile (fiecare user poate vota de câte ori doreşte) vor fi contabilizate până pe 2 ianuarie 2010, noi rezultate intermediare urmând să fie date publicităţii pe 30 noiembrie.

La 2 noiembrie, pe primul loc se situa hondurianul Pavon, cu 98.887 voturi, urmat la mare distanţă de chinezul Li Jinyu, cu 33.356 voturi, şi de brazilianul Alex, 20.390 voturi, etc.

Sport

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite