Chelsea - City, 2-1! Cetăţenii pierd primul meci în acest sezon şi Premier League e relansată!

0
Drogba a jucat alături de Anelka

Manchester City nu mai e chiar aşa de sigură de titlu în Anglia. După două meciuri bune făcute în deplasare, la Liverpool şi Manchester United, trupa lui Villas Boas a capotat pe Stamford Bridge.

Chelsea, o echipă care pare în mare revenire de formă sub comanda lui Villa Boas, a câştigat cu 2-1 ân faţa cetăţenilor şi strânge lupta la titlu în Anglia.Chiar şi aşa, meciul a fost dramatic. Manchester City a deschis scorul prin Mario Balotelli, în minutul 2, Chelsea egalând prin reuşita lui Raul Meireles din minutul 34. Golul victoriei londonezilor a fost marcat de Frank Lampard, din penalti, în minutul 82.

În acest moment, clasamentul în Premier League arată astfel:

Clasament: 1. Manchester City - 38 puncte; 2. Manchester United - 36 puncte; 3. Chelsea - 31 puncte.