Carlos şi Ze Kalanga au jucat în amicalul Angola-Gambia (1-1)

0
Ze Kalanga
Ze Kalanga

Fostul portar echipei Steaua Bucureşti, Carlos Fernandes, şi mijloaşul formaţiei Dinamo Bucureşti, Ze Kalanga, au evoluat în amicalul pe care reprezentativa de fotbal a Angolei l-a încheiat la egalitate, 1-1 (1-1), în compania selecţionatei Gambiei, duminică, la Vila Real de Santo Antonio (Portugalia).

Carlos a fost titular, fiind locuit la pauză cu Wilson, în timp ce Ze Kalanga a intrat pe teren în minutul 70, în locul lui Enoque.

Ebrima Sawaneh a marcat pentru Gambia, după doar patru minute de joc, însă angolezii au reuşit să restabilească egalitatea în minutul 29, prin Manucho, fostul atacant al echipei Manchester United.

Angola, gazda Cupei Africii pe Naţiuni ediţia 2010, va disputa duminică, 10 ianuarie, partida de deschidere a acestei competiţii, în compania selecţionatei Mali.