Capello se teme ca Rooney să nu fie suspendat mai mult

0

Atacantul englez a văut cartonaşul roşu la meciul cu Macedonia, după ce l-a lovit pe Djudovici în repriza a doua.

Fabio Capello vrea să facă apel la suspendarea lui Rooney de trei meciuri, dar îi este frică că UEFA ar putea înăspri această pedeapsă. Oricum, federaţia engleză trebuie să mai aştepte încă o săptămână pentru a vedea motivaţie, şi va decide atunci dacă există temei pentru un apel.

Atacantul englez a fost suspendat joi pentru trei meciuri deoarece la partida cu Muntenegru, scor 2-2, a văzut direct cartonaşul roşu după ce l-a lovit pe Djudovici în repriza a doua.

În mod normal, la primirea unui cartonaş roşu un fotbalist este suspendat pentru un meci, dar în cazul lui Rooney s-a considerat că a fost vorba de agresiune.