CFR Cluj-Unirea Urziceni 1-0 (Filmul meciului)

0

În această după amiază a avut loc una dintre cele mai importante partide ale acestei etape de Liga I, dintre CFR Cluj şi Unirea Urziceni. Campionii au câştigat cu scorul de 1-0, singurul gol al partidei fiind înscris de Yssouf Kone. Iată care a fost desfăşurarea jocului, minut cu minut.

min. 95 Arbitrul fluieră finalul meciului

min. 94: Ceferistii reusesc sa tina balonul departe de poarta lor.

min. 93 Combinatii bune ale oaspetilor, dar Frunza nu reuseste sa-i trimita balonul lui Frunza

min 91: Clujenii trag de timp.

min. 90: Se anunta cinci minute de prelungirile

min 89: Executa Brandan periculos, dar Stancioiu retine balonul ca un portar de mare valoare

min 88: Unirea primeste o lovitura libera la 17 metri de poarta adversa

min. 87. Ialomitenii incearca suturile de la distanta, insa nu nimeresc spatiul portii

min 86: Rusescu trage de la distanta dar nu nimereste spatiul portii

min 85: Am intrat in ultimele cinci minute ale partidei. In cazul in care vor invinge, ceferistii ii vor egala pe ros-albastrii in clasament

min 84: Stancioiu retine un balon centrat de Brandan

min 83. Dubarbier ii lasa locul lui Emanuel Kone

min 81: Bilasco primeste cartonas galben pentru proteste

min 79: La prima sa actiune, Frunza este faultat de Tony la 30 de metri.

min. 78: Ultima schimbare la Urziceni. Sorin Frunza ii ia locul lui Bogdan Mara

min 77: Joc pe contre intre cele doua parti. Balonul se opreste insa la puternicii jucatori clujeni

min 76: Centrare periculoasa a lui Dubarbier dar respinge Nicu cu capul

min. 75: Cartonas galben primit de Nicu dupa un fault la Pereira

min 74: Jucatorii CFR-ului fac legea pe teren. Ialomitenii pierd prea usor baloanele

min 72: Dubarbier este faultat de Gomez la 25 de metri

min 71: Executa Trica insa mingea este oprita de zid.

min 70: Dubarbier este faultat la 18 metri de poarta adversa.

min 68: Schimbare la CFR. Oberman ii ia locul lui Culio

min 67: O faza frumoasa a lui Tony pe partea dreapta fara rezultat, dar care este aplaudata de spectatori.

min 65: Pasa lunga a lui Brandan care nu ajunge la Mara, fostul sau coleg de la Alaves

min. 63: Rusescu centreaza periculos, dar iese Stancioiu si respinge

min. 62: Bilasco face fault in atac

min 61: minute bune pentru jucatorii ceferisti. Perrira trage periculos dar balonul nu nimereste spatiul portii

min 60: Schimbare Urziceni: Onofras paraseste terenul, in locul lui intra Rusescu

min 60: Superba faza creata de Culio si Kone. Mingea ajunge la Muresan care trage putin pe langa poarta

min 59: Brandan suteaza dar balonul e deviat in corner

min 57: Schimbarea Urziceni. Brandan ii ia locul lui Apostol

min. 56: Bordeanu a incercat sa-l surprinda pe Stancioiu de la 50 de metri, dar mingea a trecut peste poarta

min 53: Clujenii au o noua ocazie dar nu castiga doar un corner

Yssouf Kone a profitat de o greseala a apararii ialomitenilor si a trimis balonul in poarta lui Arnauskis, din voleu dupa o preluare superba pe piept. Sa vedem acum reactia Urziceniului

min 51. GOoooooooooooooollllllllllllllll CFR CLuj

min 51: Culio suteaza slab, iar Arnauskis prinde fara probleme

min. 50: Mara suteaza ca la rugby

min 49: Dubarbier trage periculos dar balonul trece putin pe langa poarta

min 48. Culio dribleaza precum Maradona, dar este faultat

min 47: Bara pentru CFR. Trica a sutat periculos cu stangul, dar Arnauskis a respins in corner dupa ce balonul a atins si transversala

A inceput repriza a doua

Pauza: Prima repriza dintre CFR-Unirea, se incheie cu scorul alb de 0-0. Au fost 45 de minute de fotbal frumos, cu ocazii de ambele parti.

min. 45: Corner periculos executat de Culio, dar Galamaz respinge. Doar un minut de prelungire

min. 44: Trica nu se intelege cu Kone

min. 41: Trica trage periculos dar mingea trece putin pe langa poarta

min 40: Executa Culio putin peste poarta

min 39: Dubarbier este faultat de Apostol la 20 de metri

min. 38: Centreaza Paduretu in careu, dar mingea ajunge in out de poarta

min. 36: Perreira centreaza mult prea sus, dar primeste aplauzele publicului pentru efortul opus

min. 34: Onofras primeste galben pentru simulare

min 33. Se joaca de la o poarta la alta. Gomez faulteaza dur dupa un contraatac al clujenilor, dar este iertat de Balaj

min. 32: Perralta suteaza la firul ierbii dar Arnauskis are o priza buna a balonului

min. 31: Apostol primeste cartonas galben dupa o intrare urata la Tony

min. 29: Cea mai mare ocazie a intalnirii i-a apartinut lui Onofras, dar Stancioiu a respins in doua randuri

min 28: Cadu primeste cartonas galben dupa un atac dur la Onofras. Portughezul va lipsi in etapa urmatoare

min 26. O ocazie importanta a ardelenilor prin Kone, dar respinge Arnauskis

min. 25: Culio combina cu Trica dar Arnuskis nu poate fi pacalit

min. 24: Trica trimite periculos, dar Galamaz respinge in corner

min. 23: Culio si Apostol s-au contrat dur la mijlocul terenului. Balaj i-a acordat doar galben argentinianului

min. 22: Trica are un duel verbal cu brazilianul Gomez, dupa un fault al clujeanului

min. 20: Se pare ca Didi are doar o intindere si va putea juca in meciul cu Bordeaux

min. 19: Schimbare CFR. Yssouf Kone ii ia locul lui Didi, accidentat

min. 18: Paduretu centreaza periculos in careu, dar Galamaz nu nimereste spatiul portii cu capul

min 16: Joc bun de pase al clujenilor, dar fara pericol pentru echipa lui Dan Petrescu

min 15: Centreaza Mara, dar Apostol trimite slab spre poarta lui Stancioiu

min 14: Didi si Trica nu se inteleg, iar mingea este prinsa de portarul lituanian al oaspetilor

min 13: Meci echilibrat pana in acest moment. Se joaca de la o poarta la alta, ca la baschet.

min 12: Centreaza Trica dar Muresan nu nimereste spatiul portii

min. 11: Combinatie Trica-Dubarbier, iar mingea ajunge in corner

min 10: O actiune periculoasa a ialomitenilor dar Bilasco centreaza slab in fata portii

min. 9: Didi este faultat periculos

min. 4 : Cadu reuseste sa-i sufle balonul lui Onofras

min1. Prima atingerea a balonului le-a apartinut clujenilor, care s-au aruncat imediat in atac prin Trica si Culio.

CFR Cluj: Stancioiu - Tony, Cadu, Galliassi, Perreira - Trica, Perralta, Muresan, Culio - Dubarbier, Didi. Antrenor: Maurizio Trombetta

Urziceni: Arnauskis - Nicu, Galamaz, Gomez, Bordeanu - Mara, Apostol, Paduretu, Fernandes - Onofras, Bilasco. Antrenor: Dan Petrescu