Buzăul, bătut într-o jumătate de oră

0

Gaz Metan a învins ieri pe Gloria Buzău, scor 2-0, graţie golurilor reuşite de Prodan şi Curtean. În minutul 3, Ciprian Prodan a rămas singur cu portarul Mihai Barbu şi a marcat cu un şut

Gaz Metan a învins ieri pe Gloria Buzău, scor 2-0, graţie golurilor reuşite de Prodan şi Curtean. În minutul 3, Ciprian Prodan a rămas singur cu portarul Mihai Barbu şi a marcat cu un şut plasat, în urma unei combinaţii între Grillo şi Eric. În minutul 31, apărarea grupării buzoiene a respins un balon expediat din lovitură liberă şi Curtean a şutat în stânga portarului Barbu.

Gaz Metan: Şteţca – Edson (57 Crăciun), Falemi, F. Lazăr, Buzean – Dudiţă, Hoban, E. Pereira, Curtean – C. Prodan, Vidakovici (64 Boaru). Antrenor: Cristian Pustai

Gloria Buzău: Barbu – Doicaru, Vlaicu, A. Tudose, Branco – Fallardo, Everton, Bicfalvi (35 Tavares), Liţu – Tiago dos Santos (42 Cl. Ionescu), Vigariu (59 Dias). Antrenor: Alvaro Magalhes

Goluri: C. Prodan 4, Curtean 30