Buga, la un pas de un călcâi ca în meciul cu Hamburg - VIDEO

0

Mugurel Buga a evoluat timp de 45 de minute în partida pe care echipa sa, Xanthi Skoda, a pierdut-o, scor 0-1, în faţa lui Ergotelis, în etapa a 18-a a campionatului Greciei. Atacantul de 33 de ani a fost căt pe ce să marcheze cu călcâiul în a doua repriză, la fel ca în optimile Cupei UEFA (2006-2007)

Fotbalistul român a povestit pentru "Adevarul" impresiile sale despre campionatul elen. Fostul atacant al lui FC Braşov şi Rapid mai are contract până în vară cu Xanthi Skoda. "Deocamdată îmi văd de joc, dacă se poate să-mi prelungesc înţelegerea cu ei din vară, foarte bine. În Grecia se investesc foarte mulţi bani, spre deosebire de noi. Salariile nu întărzie mai mult de o lună, iar dacă ai venit cu o zi întărziere la reunire, primeşti o amendă usturătoare", ne-a spus "Pele".