FOTBAL: Pandurii Târgu Jiu a remizat cu Dynamo Ceske Budejovice

0

Echipa de fotbal Pandurii Tg. Jiu a terminat la egalitate cu formaţia cehă Dynamo Ceske Budejovice, 1-1 (0-0), marţi, într-un meci amical disputat în localitatea austriacă Oberdrauburg.

Pentru gorjeni a marcat Ciprian Vasilache (75), iar pentru cehi a punctat Marian Timm (80). Oltenii au trimis mingea în bară prin Păcurar, în min. 33.

Antrenorul Sorin Cârţu a început cu formula: Mingote - Popete, Martinovic, Chibulcutean, Cardoso - Dedu, Fl. Stângă, Al. Păcurar, Luţu - Raskovic, Stromajer. La pauză au intrat Hidişan, Ad. Rusu, Kutlacic, Grecu, Murgan, Vasilache, Nalaţi şi Tilincă. În minutul 55 au intrat pe teren şi portarul Livşit şi I. Rada II.

La Dynamo Ceske Budejovice au evoluat: Kucera - Lima, Sişka, Hunal (Jarabica, 46; Klavík, 78), Leştina - Mezlík, Riegel (Bakala, 75), Schut (Dolej, 46), Şíma (Jasanský, 46) - Sedlácek (Ondrášek, 46), Meszároş (Timm, 70). Antrenor: Pavel Tobias.

Gorjenii vor juca următorul meci de pregătire pe 16 iulie, cu Treviso.