Brazilia, remiză cu Olanda, Spania a surclasat SUA

0
Robinho (centru) este unul dintre liderii naţionalei braziliene

Echipa naţională a Braziliei a terminat la egalitate, 0-0, meciul amical cu Olanda, ultima partidă dinaintea partidei cu România de marţi.

"Selecao", care a rămas şi în inferioritate după eliminarea lui Ramires în minutul 79, nu a reuşit să-şi ia revanşa în faţa Olandei, după eliminarea din sferturile de finală ale Campionatului Mondial din 2010.

Brazilia a aliniat următoarea formulă de start: Julio Cesar - Daniel Alves, Lúcio, Thiago Silva, André Santos - Lucas Leiva, Elano, Ramires - Robinho, Fred, Neymar

Într-un alt meci amical disputat azi-noapte, Spania s-a distrat cu selecţionata Stelor Unite, scor 4-0. Golurile campionilor mondiali şi europeni au fost marcate de Cazorla (28 şi 41), Negredo (32) şi Torres (73).