Bogdan Stancu a marcat pentru Galatasaray

0

Fostul atacant al Stelei a punctat în minutul 35 al meciului câştigat de echipa sa, scor 3-1, împotriva lui Kasimpaşa.

Atacantul Bogdan Stancu a înscris un gol în meciul câştigat de echipa Galatasaray Istanbul, luni, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (1-1), în compania formaţiei Kasimpaşa, în etapa a XXXII-a a campionatului Turciei.

Stancu, integralist la Galatasaray, a marcat în minutul 35. Celelalte goluri ale învingătorilor au fost înscrise de Milan Baros '60 (penalti) şi Servet Cetin '81. La Galatasaray a evoluat pe toată durata partidei şi fostul jucător al formaţiei CFR Cluj, Juan Emmanuel Culio.

Acesta a fost cel de-al treilea gol pentru Bogdan Stancu la Galatasaray şi al doilea în campionat.

După 32 de etape, Galatasaray se află pe locul 12, cu 40 de puncte, şi nu are nicio şansă să evolueze într-o cupă europeană în sezonul următor.