FOTBAL: Gloria Bistriţa a învins Oţelul Galaţi cu scorul de 2-1

0

Într-o partidă contnd pentru etapa a 10-a a Ligii I, Gloria Bistriţa a reuşit să obţină victoria în faţa echipei Oţelul Galaţi cu scorul de 2-1, prin golurile marcate de Borbely 48 şi 71, respectiv Antal 24.

Scorul a fost deschis de jucătorii pregătiţi de antrenorul Dorinel Munteanu, care au înscris prin Antal, în minutul 24. La pauză, conduceau oaspeţii cu 1-0. Imediat după reluarea jocului, Borbely a reuşit egalarea. Din minutul 60, gălaţenii au jucat cu un om mai puţin, deoarece Viglianti a văzut cartonaşul roşu pentru cumul de avertismente.

În minutul 66, atacantul gălăţean Pena a irosit o lovitură de pedeapsă, portarul Albuţ reuşind să apere. În minutul 71, Borbely a reuşit dubla şi astfel a adus prima victorie a Gloriei Bistriţa înm actuala ediţie de campionat.