Bilaşco aduce trei puncte pentru Urziceni!

0

Intrat pe teren în minutul 76 în locul lui Dănălache, atacantul Unirii a reuşit golul victoriei în ultimele secunde ale jocului! Unirea a învins Craiova cu scorul de 3-2!

Mai citeşte şi:

Echipa lui Dan Petrescu a reuşit să obţină toate cele trei puncte din meciul cu Universitatea Craiova, după un meci halucinanant în repriza secundă.

Primii au marcat elevii lui Dan Petrescu, prin Frunză, care a stabilit şi scorul primei părţi. La pauză, Eugen Neagoe gândeşte primele modificări în echipa Craiovei şi îi aruncă în luptă pe Trică şi Wobay, iar jocul oltenilor capătă clarviziune odată cu intrarea fostului CFR-ist.

Mihai Costea reuşeşte egalarea dintr-o pasă cu pieptul a aceluiaşi Trică, dar bucuria oaspeţilor este de de scurtă durată, Frunză reuşind dubla în minutul 59. Wobay egalează din nou pentru Craiova, dar Bilaşco, introdus de Dan Petrescu în minutul 73 aduce trei puncte mari în Bărăgan, după ce îl învinge pe Merlier în minutul 92.

Filmul meciului!

Min 93, arbitrul fluieră finalul partidei. Unirea câştigă cu Universitatea Craiova în ultimele momente ale jocului!

Min 92 Bilaşco marchează pentru Unirea! Bălan execută o lovitură liberă care îl găseşte perfect în careu pe atacantul Unirii şi acesta îl execută pe Merlier cu o superbă lovitură de cap!

Min 91 Stoica execută din nou o lovitură liberă dar balonul trece mult peste

Min 90 Se arată de la margine trei minute de prelungire

Min 88 Bălan se joacă puţin cu Bădoi, trimite mingea la Varga, care preia defectuos în marginea careului

Min 87 Brandan îşi încearcă şi el şutul de la distanţă, dar mingea trece peste

Min 85 Fault al lui Bădoi asupra lui Tibi Bălan la marginea careului craiovean. Varga execută repede dar şutul său este blocat de goalkeeperul gazdelor

Min 85 Bilaşco trage din nou, de data aceasta mingea trece peste poartă

Min 84 Florin Costea intră în careul gazdelor după o cursă frumoasă dar este blocat

Min 82 Bălan execută lovitura liberă, Bilaşco deviază balonul care şterge transversala porţii Craiovei!

Min 81 Bilaşco obţine o lovitură liberă după un fault al lui Găman

Min 80 Varga încearcă o execuţie pretenţioasă la colţul lung al porţii lui Merlier, dar acesta reţine uşor balonul

Min 78 Mare ocazie pentru Craiova! Trică execută o lovitură liberă dar mingea loveşte bara

Min 76 Dan Petrescu îl trimite în teren pe Bilaşco în locul lui Dănălache!

Min 75 Dănălache vede cartonaşul galben

Min 74 Atac poziţional al Unirii, Craiova recuperează prin Wobay care este faultat din spate de Dănălache!

Min 72 Frunză trimite un şut spre poarta lui Merlier, dar Bădoi atenueză puterea balonului care este reţinut de portarul Craiovei!

Min 69 GOOL Craiova. Wobay restabileşte egalitatea după o execuţie superbă! Micuţul atacant din Sierra Leone preia pe piept o minge în careu şi şutează din cădere pe lângă Arlauskis!

Min 65 Varga ară partea dreaptâ a terenului, mingea ajunge la Bălan la marginea careului craiovean, acesta fentează frumos un adversar dar trage peste poartă

Min 65 Iese Dilevski de la oaspeţi şi intră Dina, mutare ofensivă a lui Eugen Neagoe!

Min 64 acţiune frumoasă a Craiovei care ajunge uşor în careul oltenilor dar mingea este respinsă din nou în corner

Min 63 Trică trage din nou dar şutul său este deviat în corner

Min 62 Un şut puternic al lui Wobay este blocat de veteranul Maftei

Min 60 Trică trece pe lângă egalare după ce trimite mingea în plasa laterală

Min 59 GOOL Unirea Urziceni, dublă a lui Sorin Frunză! Mijlocaşul Unirii preia în careu o minge şi şutează plasat pentru 2-1!

Min 58 Eugen Trică vede cartonaşul galben pentru o intervenţie la brazilianul Ricardo Gomes!

Min 57 Sorin Frunză prinde un şut spectaculos care trece pe lângă poarta oltenilor

Min 56 Nicu execută un aut pentru Unirea

Min 53 GOOL Craiova. Acţiune dezvoltată de Mihai Costea la centrul terenului, mingea ajunge la Trică care îi culcă aceluiaşi Costea mingea cu pieptul şi acesta şutează imparabil pentru 1-1

Min 52 Trică are o intrare periculoasă la Galamaz, nesancţionată de centralul din Ucraina!

Intrările lui Trică şi Wobay par a fi revigorat jocul Craiovei, care combină mai mult la mijlocul terenului

Min 50 Lovitură liberă de la circa 30 de metri pentru Craiova. Dorel Stoica trage însă peste poartă

Min 48 Epaminonda Nicu îi locul lui Fernandes, care nu mai poate continua partida

Min 47 Fernandes acuză o accidentare la marginea propriului careude 16 metri şi este scos de pe teren de echipa medicală

Primele schimbări efectuate de Eugen Neagoe: Bărboianu este înlocuit de Trică şi Wobay îi ia locul lui Joshua Rose!

Min 46 partida se reia de la scorul de 1-0 pentru echipa gazdă!

Min 45 centralul flieră finalul primei părţi!

Prima repriză este prelungită cu un minut!

Min 44 Bădoi execută lung o lovitură liberă, dar faza nu aduce nimic în contul Craiovei

Min 42 Varga primeşte de la Brandan şi îl depăşeşte în viteză pe Găman, dar acesta reuşeşte să blocheze centrarea

Min 40 Brandan este blocat de Găman în momentul centrării, după o acţiune extrem de periculoasă pe partea stăngă

Min 37 Dănălache ajunge în extremis o minge în marginea terenului, centrează periculos în careu dar apărarea Craiovei respinge din nou!

Craiova iese din asediul Urziceniului dar nu reuşeşte nimic periculos pentru poarta lui Arlauskis

Min 35 Bălan îl vede ieşit pe Merlier şi încearcă un lob dar mingea sa trece peste!

Min 34 Maftei prinde o minge în margine, centrează în careul Craiovei dar mingea este respinsă.

Min 32 Bărboianu îl faultază pe Apostol pe partea dreaptă a atacului Unirii şi stopează o cursă periculoasă a internaţionalului de la Urziceni

Min 30 acţiune superbă a lui Tibi Bălan, care trece uşor de Dilevschi dar se grăbeşte şi pasează greşit într-o zonă de teren unde nu se afla nici un coechipier.

Unirea a pus stăpânire pe joc după marcarea golului, craiovenii nu reuşesc să iasă din jumătatea lor de teren!

Min 26 GOOL Unirea Urziceni. Frunză pune latul la o minge pasată în careu de Varga, după o acţiune pe partea stângă a fostului jucător de la Sportul!

Min 23 Brandan centrează periculos dar Merlier este pe fază şi reţine balonul, deşi acesta a fost deviat de un coechipier!

Unirea pasează bine la centrul terenului

Min 21 Arlauskis reţine lejer o minge dintr-un corner executat de craioveni!

Min 19 Mihai Costea îl lansează perfect pe Rose, care este blocat în extremis de Arlauskis!

Min 18 Dănălache aproape de gol pentru Unirea Urziceni, după o minge în adâncime.

Costea se resimte după duelul cu Ricardo şi are nevoie de intervenţia echipei medicale!

Min 16 Florin Costea îl driblează pe Ricardo care îl trage de tricou pe jucătorul Craiovei şi este avertizat de arbitru!

Min 14 Ricaro este faultat la centrul terenului de Florin Costea.

Min 11 Arlauskis respinge cu piciorul din afara careului o minge periculoasă trimisă în faţă de craioveni!

Minutul 9 Dănălache cere penalty după o intervenţie asupra sa în careul oaspeţilor!

Min 8 Primul cartonaş galben al partidei îl vede Bărboianu de la oaspeţi, pentru o intrare dură la Ricardo!

Min 8 Mihai Costea trimite un şut de la 20 de metri dar mingea este reţinută fără probleme de Arlauskis.

Min 7 Apostol este faultat la centrul terenului, lovitura liberă este executată repede în careul Unirii, dar elevii lui Dan Petrescu resping uşor!

Universitatea este echipa mai hotărâtă în acest debut de meci!