Barcelona s-a împiedicat de Sevilla

0

Catalanii au remizat, scor 1-1, cu FC Sevilla, iar Real Madrid s-a apropiat la cinci puncte.

Barcelona a remizat, aseară, în deplasare, scor 1-1 (1-0), cu echipa FC Sevilla, într-un meci din etapa a XXVIII-a a campionatului Spaniei. Golul echipei catalane a fost înscris de Bojan, în minutul 30. FC Sevilla a egalat în minutul 49, prin Navas.

Centralul Miguel Lasa a anulat catalanilor un gol marcat de Messi, iar apoi nu le-a dat o lovitură de la 11 metri la un fault în careu asupra lui Bojan Krkici. La finalul jocului, Guardiola nu a dorit să comenteze prestaţia centralului. "Arbitrii fac tot posibilul să arbitreze cât mai bine. Sunt un reprezentant al Barcelonei şi nu vreau să comentez pe margina golului anulat lui Messi. Cine este antrenor la BArcelona nu are voie să comenteze prestaţia unui arbitru", a spus Pep Guardiola.

În urma acestui rezultat, Barcelona a acumulat 75 dee puncte şi se menşine pe primul loc în Primera Division. La cinci puncte în spate se găseşte mare rivală, Real Madrid.