Barcelona - Bayern, finala Audi Cup

0

Campioana Europei FC Barcelona a trecut la penalty-uri de echipa braziliană Internacional Porto Alegre, după 2-2 la finalul a 90 de minute, şi s-a calificat în finala turneului de pregătire Audi Cup.

Alcantara (14) şi Dos Santos (61) au marcate pentru catalani, în timp ce pentru sud-americani au punctat Nei (55) şi Leandro (84). Barcelona s-a impus cu 4-2 la penalty-uri şi va juca finala turneului cu germanii de la Bayern Munchen, gazdele competiţiei.

Bavarezii au câştigat tot la loviturile de departajare, scor 6-4, după 1-1 în 90 de minute. Italienii au deschis scorul prin Ibrahimovici (4), dar Bayern a egalat prin Kroos, o jumătate de oră mai târziu.

Finala FC Barcelona - Bayern Munchen are loc astăzi, de la ora 21.45 (Digi Sport 1), iar finala mică dintre Milan şi Internacional va începe de la 19.15 (Digi Sport 2)