Balotelli, trei goluri în 44 de minute!

0
Balotelli a marcat din penalty al treilea său gol din meciul cu Aston Villa

Atacantul italian Mario Balotelli a devenit eroul fanilor lui Manchester City după ce a marcaat de trei ori în victoria cu 4-1 a "cetăţenilor" în meciul cu Aston Villa.

Deşi s-a adaptat greu în Anglia şi îi este dor de Italia, Balotelli s-a dezlănţuit ieri înscriind în minutele 8 (penalty), 27 şi 55 (penalty). Lescott a marcat şi el în minutul 13 pentru victoria categorică a lui City care se află pe locul doi în Premier League, la egalitate de puncte şi rivala Manchester United care e lidera la zi.

Golurile l-au făcut pe atacantul transferat pe 28 de milioane de euro să uite de dorul de casă: "Sunt foarte fericit aici, chiar dacă presa din Italai scrie că vreau să merg la AC Milan. Muncesc din greu la antrenamente şi vreau să devin un jucător de bază la această echipă".

Italianul pare să fie decis să se apuce serios de treabă după ce a declarat în urmă cu câteve zile că doar Messi este puţin mai buin ca el în fotbalul mondial.

Balotellii a înscris 5 goluri în 9 meciuri jucate în Prmier League.