Balotelli, alergic la iarba de la Kiev!

0

Manchester City a suferit o înfrângere în deplasarea de la Dinamo Kiev (0-2), din optimile Europa League, la capătul unui meci în care atacantul Mario Balotelli a trebuit să fie schimbat după ce a avut o reacţie alergică la gazonul de pa stadionul Valeriy Lobanovskiy din capitala Ucrainei.

Balotelli a suferit o reacţie alergică la iarbă de pe stadionul din Kiev, fapt care a făcut ca faţa să i se umfle instant. Italianul a întârziat revenirea pe gazon pentru cea de-a doua repriză, fiind convins să joace abia după ce i s-au administrat pilule antihistaminice pentru ameliorarea reacţiei.

În cele din urmă, Balotelli a trebuit să fie schimbat în minutul 57 cu argentinianul Carlos Tevez. Surse din cadrul clubului au dezvăluit pentru The Sun faptul că fotbalistul italian este alergic la anumite tipuri de iarbă, având de fiecare dată nevoie de un supliment de adrenalină pentru a face faţă problemei.