Avram: "Deaconu nu a avut probleme de arbitraj"

0

Vasile Avram, preşedintele Comisiei Centrale a Arbitrilor, a comentat prestaţia brigăzii conduse de Alexandru Deaconu, la meciul dintre Astra şi Dinamo, câştigat de echipa oaspete cu 2-1.

Reuşita lui Adrian Cristea, din prelungirile meciului, a fost contestată vehement de jucătorii şi oficialii Astrei, dar Vasile
Avram anunţă că golul a fost regulamentar. "Din ce am văzut nu au fost probleme. Este gol valabil la Cristea, în minutul 93. La prima fază, Torje este scos din ofsaid, iar Andrei Cristea este în prima fază în poziţie de ofsaid, dar când primeşte pasa de la Torje nu este mai aproape decât mingea de linia porţii.

Deci jucătorul nu se mai află în poziţie neregulamentară! Voi aştepta raportul observatorului de la meci, apoi mă voi pronunţa", a declarat Vasile Avram, la DigiSport.