Arsenal, victorie dramatică la Hull

0
Bendtner felicitat de Walcott (nr. 14), a spulberat speranţele lui Hull la o remiză

Echipa de fotbal Arsenal a obţinut o victorie la limită, 2-1 pe terenul lui Hull City, aseară, în cadrul etapei a 30-a din Premier League.

"Tunarii" au deschis scorul prin rusul Arshavin (14), dar s-au vazut egalaţi în minutul 28, atunci când Bullard a transformat o lovitură de pedeapsă. Chiar dacă au jucat repriza secundă în inferioritate numerică, după eliminarea lui Boateng, gazdele au ţinut piept lui Arsenal până în prelungirile meciului. Danetul Niklas Bendtner a reuşit golul care a dus pe Arsenal pe locul doi în Permier League, la egalitate de puncte, 64, cu Chelsea.

Astăzi, Manchester United urca din nou pe locul înti, dacă învinge acasă pe Fulham.