Arbitru asistent lovit de o umbrelă aruncată din tribune

0
Arbitrul lovit a avut nevoie de îngrijiri medicale

Meciul Granada-Mallorca, din campionatul Spaniei, a fost suspendat, duminică, după ce un arbitru-asistent a fost lovit, în minutul 60, de un obiect aruncat din tribună, informează AFP.

Potrivit presei, arbitrul asistent a fost lovit în pomete, cel mai probabil de o umbrelă aruncată din tribunele arenei Los Carmenes din Granada, unde avea loc meciul din etapa a XIII-a.

Arbitrul sângera, însă nu şi-a pierdut cunoştinţa. Suporterul a fost identificat, fiind reţinut. În urma incidentului, arbitrul de centru, Clos Gomez, a întrerupt partida şi a trimis echipele la vestiare.

Câteva minute mai târziu, la staţia de amplificare, s-a anunţat că meciul nu se va mai relua. În momentul întreruperii, scorul era de 2-1 pentru Granada.