FOTBAL: Eugen Trică a vrut să-l lovescă pe arbitrul Alexandru Deaconu

0

Astra Ploieşti, echipă pregătită de italianul Nicolo Napoli, a reuşit să obţină victoria cu scorul de 3-1 în faţa Universităţii Craiova, într-un meci contând pentru etapa a 10-a a Ligii I. Pe fianlul meciului, mijlocaşul craiovean Eugen Trică a fost eliminat pentru că a vrut să-l lovescă pe centralul partidei Alexandru Deaconu.

Vezi desfăşurarea partidei în format LIVETEXT

Golurile au fost marcate de Strătilă, în minutul 15, Liviu Ganea, în minutul 23, şi Miranda, în minutul 89, pentru ploieşteni, respectiv Florin Costea, în minutul 89, pentru olteni. Nicolo Napoli a pregătit în sezonul trecut pe Universitatea Craiova, dar a fost demis de patronul Adrian Mititelu. Oltenii se apropiaseră la un gol, dar Miranda a risipit imediat emoţiile.

Ploieştenii au terminat meciul cu un om mai puţin pe teren, deoarece Paulinho a văzut cartonaşul roşu pentru cumul de avertismente, în minutul 80. De asemenea, Eugen Trică a fost eliminat , în minutul 85, pentru că a sărit să-l bată pe arbitrul partidei Alexandru Deaconu, nemulţumit că acesta îi arătase cartonaşul galben pentru un fault dur.