Adrian Porumboiu: "S-a demonstrat că 2-0 e cel mai periculos scor din toate timpurile"

0
Adrian Porumboiu

Adrian Porumboiu consideră că arbitrul Robert Dumitru a acordat eronat penalti pentru FC Vaslui în prima repriză, în meciul cu Pandurii Tg. Jiu.

"Este o victorie in extremis. Era catastrofal pentru noi dacă nu câştigam astăzi. La câte puncte am pierdut în sezonul trecut şi am fost dezavantajaţi nu mai contează acum ce a fost pe teren. Nu a fost 11 metri din punctul meu de vedere, însă nici Pandurii nu pot să spun că a pierdut din vina noastră. Arbitrul nu a influenţat jocul, pentru că şi noi am fost dezavantajaţi la anumite faze. La aceste trei puncte obţinute suntem în cărţi, dacă nu le obţineam eram dincolo. S-a demonstrat că 2-0 e cel mai periculos scor din toate timpurile, noroc că a apărut «Balauru'» şi a înscris", a adăugat el. Formaţia FC Vaslui a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-2 (2-0), echipa Pandurii Târgu Jiu, într-un meci din etapa a XIV-a a Ligii I, în care oaspeţii au egalat pentru 2-2 în minutul 90+2, iar vasluienii au înscris golul victoriei în minutul 90+3.