Walter Lopez: "Craiova şi-a achitat restanţele faţă de mine"

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Universitatea Craiova a plătit banii datoraţi lui jucătorului uruguayan Walter Lopez, iar acesta nu mai poate depune memoriu pentru a deveni liber de contract. Fundaşul era dorit de Penarol Montevideo.

"Mi-au plătit datoria şi nu am de ales, rămân. Aici e dezordine mare, pentru că sunt câţiva jucători care susţin că nu au fost plătiţi. Din punct de vedere economic, sunt liniştit, dar surprins, pentru că se pare că m-au plătit doar pe mine", a declarat Lopez pentru un post de radio uruguayan, conform Prosport.

Walter Alberto Lopez Gasco a fost achiziţionat iniţial sub formă de împrumut, pentru un sezon, cu opţiune de prelungire a înţelegerii pentru trei ani. Jucătorul nu a evoluat nici măcar un minut în tricoul Universităţii Craiova. Sud-americanul a fost adus la Craiova de fostul manager general, Victor Piţurcă.

Sport

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite