Timişoara, învinsă de campioana Macedoniei

0

Fotbaliştii lui Duşan Uhrin jr. au pierdut meciul amical pe care l-au disputat în compania macedonenilor de la FK Skendija, scor 2-3.

Sub privirile selecţionerului Româniie, Victor Piţurcă, timişorenii nu au arătat prea multe în partida cu FK Skendija, campioana Macedoniei. Fotbaliştii lui Duşan Uhrin jr. au fost conduşi cu 2-0, dar au redus din diferenţă până la pauză, prin Nikolici. Macedoneni s-au distanţat iar la două goluri difereneţă. Curtea a marcat cu un şut plasat în utlimele minute ale partidei, însă bănăţenii nu au mai avut puterea să egaleze.

Antrenorul ceh Duşan Uhirn jr. a început meciul cu următoarea formulă: Pantilimon, Matei, Scutaru, Mera, Sepsi, Ricketts, Zaluschi, Pătraş, Rocha, Axente, Nikolici.