LIVE: Steaua - FC Vaslui 2-1 / Szekely a înscris în prelungiri

0

Mihai Stoichiţă speră să-l învingă pe Marius Lăcătuş, fostul său elev. Vasluiul e revelaţia acestui tur de campionat. Moldovenii au opt victorii în ultimele opt meciuri jucate.

Min 90 + 4 - Fluier final. Steaua a câştigat cu 2-1

Min 90+3 GOOOL Steaua! Szekely a înscris din careu cu un şut la colţul lung. 2-1 pentru Steaua!

Min 90 - Ambele echipe dau semne că aşteaptă fluierul final. De la margine s-au arătat patru minute de prelungire

Min 82 - Pleşan a intrat pe teren în locul lui Ovidiu Petre

Min 79 - Steaua a solicitat penalty la un fault asupra lui Szekely, dar arbitrul francez a lăsat jocul să continue.

Min 71 - Jocul s-a mai liniştit. Vasluiul apare din ce în ce mai puţin în ofensivă.

Min 62 - GOOOL Steaua! Golanski a centrat de pe dreapta, iar Kapetanos a reluat cu capul din 7 metri la coltul lung

Min 60 - Kapetanos a reluat cu capul din 6 metri, Hăisan a prins fără probleme.

Min 57 - Încă o ocazie mare pentru Vaslui. Burdujan a centrat în faţa porţii pentru Gerlem, dar acesta nu a ajuns la balon.

Min 55 - Temwanjera a scăpat singur spre poarta Stelei, însă a şutat pe lângă

Min 46 - A început repriza a doua. Cristi Tănase a rămas la vestiare. Szekely a intrat în locul său.

Min 45 - S-a încheiat prima repriză. La pauză Vasluiul conduce cu 1-0 în Ghencea.

Min 44 - Steaua nu pune probleme prea mari în atac. Galeria moldovenilor cântă în continuu.

Min 40 - Buhuş a încasat cartonaşul galben

Min 34 . Gerlem a pătruns în careul Stelei şi a şutat în plasa laterală

Min 32 - Bogdan Stancu a şutat peste dintr-o lovitură liberă

Min 26 - Pericol mare la poarta Vasluiului. Ovidiu Petre şi Kapetanos au lovit fiecare transversala în doar câteva secunde. Balonul a căzut de fiecare dată pe linia porţii lui Hăisan.

Min 24 - GOOOL FC Vaslui! Wesley i-a pasat excelent lui Gerlem peste apărarea stelistă, iar decarul Vasluiului l-a învins pe Zapata cu un şut de la 14 metri

Min 23 - Brazilianul a revenit în joc

Min 22 - Cel mai periculos om al moldovenilor, Wesley, s-a accidentat şi este în afara terenului, unde primeşte îngrijiri medicale.

Min 17 - Pericol in careul Vasluiului. Unul dintre fundasi a respins eronat, dar Bănel Nicoliţă nu a putut profita

Min 14 - Începutul de meci este echilibrat. Steaua controleaza mai bine jocul, iar Vasluiul replica periculos pe contraatac

Min 9 - Kapetanos a reluat cu capul la poarta lui Hăisan. Lovitura a fost slaba, iar portarul moldovenilor a respins fără probleme.

Min 4 - Vasluiul a avut o prima ocazie. Wesley a şutat puternic din afara careului, Zapata a respins in lateral