Meci nebun în Regie! Sportul Studenţesc - Concordia Chiajna, 2-2

0
Laurenţiu Diniţă

Formaţia Sportul Studenţesc a remizat, sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-2 (0-1), cu echipa Concordia Chiajna, într-un meci din etapa a XVIII-a a Ligii I, reuşind să revină după ce era condusă, în condiţiile în care avea un jucător eliminat, dar fiind egalată în ultimul minut de joc.

Golurile au fost înscrise de Lungu '70 şi Ferfelea '90+1 pentru gazde, respectiv Mihalcea '45+1 şi Radu '90+4 pentru Concordia.

0-1: Centrare Vlad Munteanu de pe partea stângă, iar Mihalcea reia cu o lovitură de cap de la şase metri, la colţul lung al porţii apărate de Popescu;

1-1: Andrei Lungu egalează cu un şut de la 16 metri, în stânga lui Niţă;

2-1: Târnăcop îl deschide pe Nistor pe partea dreaptă, acesta centrează din interiorul careului, din apropierea liniei de fund, iar Ferfelea reia în poartă de la 5 metri;

2-2: Vlad Munteanu centrează din lovitură liberă pe colţ, Popescu scapă mingea şi Alexandru Radu reia din cinci metri în poarta goală.

Sportul Studenţesc a rămas în inferioritate numerică, în minutul 65, când Ghinga a fost eliminat după ce a primit al doilea cartonaş galben.

Sportul Studenţesc: Popescu - Beţa, Patriche, Lung, Maxim - Lungu, Ghinga - Lazăr (Truţă '61), Ferfelea, Cheţan (Târnăcop '46) - Dobre (Nistor '74). Antrenor: Daniel Isăilă.

Concordia Chiajna: Niţă - P Marin, Mamele, Bozga, Vitinha - Muzac (Radu '73) - Chiţu, Stere, Salem, Iordache (Munteanu '16) - Mihalcea (V. Badea '63). Antrenor: Laurenţiu Diniţă.

Cartonaşe galbene: Ghinga '12, '65, Lung '52 / Chiţu '26, P. Marin '61

Cartonaş roşu: Ghinga '65

Arbitri: Robert Dumitru (centru) - Eduard Dumitrescu, Carmen Neagu (asistenţi) - Cristina Bujor (rezervă)

Observatori: Vasile Curt, Mario Agiu.

La meci au asistat aproximativ 150 de spectatori.