Gigi Becali: ”N-ai ce să faci decât să-l bagi la puşcărie pe Balaj”

0
Gigi Becali
Gigi Becali

Finanţatorul FC Steaua, Gigi Becali, a declarat ieri seară, după meciul pierdut în faţa formaţiei FCM Târgu Mureş, 0-1, că arbitrul partidei, Cristian Balaj, ar trebui să ajungă "la puşcărie",

"Să le dam titlul celor de la CFR! N-ai ce să faci decât să-l bagi la puşcărie pe Balaj! Să trimitem CFR-ul în Divizia B şi pe Balaj la puşcărie. Să traga de timp nenorocitul. Nici la gol n-a fost fault" a spus Gigi Becali.

Steaua a pierdut (0-1), la Târgu Mureş, în ultimul meci al etapei a 22-a a Ligii I. Ilyeş a înscris unicul gol al partidei, în minutul 14, cu un şut din centrul careului, după o respingere greşită a lui Tătăruşanu.

În minutul 80, gazdele au cerut penalty după o intevenţie în careu a lui Chiricheş asupra lui Subotici. În minutul 90+3, steliştii au solicitat penalty după un fault al lui Albuţ asupra lui Chiricheş.