Voinţa Sibiu - Petrolul Ploieşti 1-1. Egal în "zona minată" a clasamentului

0

Voinţa Sibiu şi Petrolul Ploieşti au terminat la egalitate, 1-1 (1-1), într-un meci din etapa cu numărul 27 a Ligii I. Ambele formaţii au avut câte un jucător eliminat.

Gazdele au deschis scorul în minutul 6, când Zăgrean a fost lansat în adâncime şi l-a învins pe Hamutovski cu un lob din cădere de la 22 de metri.

Oaspeţii au egalat în minutul 20. Ben Djemia a centrat din partea stângă şi Hamza a înscris cu capul din 5 metri.

În minutul 45, Forika a intrat cu piciorul ridicat la Hamza, iar arbitrul Istvan Kovacs i-a acordat al doilea cartonaş galben şi implicit pe cel roşu. În minutul 58, Străuţ a fost şi el eliminat, după ce a primit al doilea cartonaş galben pentru un fault asupra lui Iulian Popa.

VOINŢA: Dănălache - Forika, Apostol, N. Grigore - Maghici, Beza, Dâlbea, Tătar - Miclea (Sg. Bar '46), Zăgrean (Likanovici '71), I. Popa (Cigan '85).

Antrenor: Alexandru Pelici.

PETROLUL: Hamutovski - Străuţ, Melinte (Linares '54), Bikana, Ben Djemia - Mustivar, Osiako (Bărbulescu '46) - Zerka (M. Tudor '64), Boudjemaa, Opriţa - Hamza.

Antrenor: Gheorghe Mulţescu.