Viitorul lui Hagi a dat mari emoții Rapidului chiar în Giulești

0
Felipe Teixeira * Foto: Răzvan Păsărică

Rapid Bucureşti a câştigat cu 2-1 (1-0), meciul susţinut, în această seară, pe teren propriu, cu Viitorul Constanţa, în etapa cu numărul 10 a Ligii I.

Pentru Rapid au marcat Ioniţă (min. 28) şi Grigore (min. 86), iar pentru Viitorul a înscris Bejan (min. 74).

Prima reușită s-a produs în minutul 28. Goga a centrat de pe dreapata, iar Ioniţă a marcat cu capul din şapte metri.

În minutul 74, Claudiu Herrea a executat un corner de la stânga, iar bejan a marcat cu capul de la circa opt metri.

Cu patru minute înainte de final, la un corner de pe dreapata executat de Renan, Glauber atinge mingea cu capul, iar Grigore o împinge în poartă de la doi metri.

RAPID: Pecanha - Wallace, Oros, Glauber, Bozovici (Milisavljevici '80) - N. Grigore, Codrea (Renan '74), Al. Coman - Teixeira - Goga, Al. Ioniţă (Ilijoski '55).

Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău

VIITORUL: Vâtcă - Mladen, Larie, Bejan, Toşca (Herea '67) - Lazăr, Onicaş, Chiţu - Dică (Vână '87) - Iancu (Gavra '72), Alibec.

Antrenor: Cătălin Anghel

Cartonaşe galbene: Bozovici '35, Al. Coman '52, Wallace '78

Meciul a fost arbitrat de Paul Unimătan, ajutat de Cristian Nica şi Alexandru Cerei. Rezervă a fost Marian Constantin.

Observatori au fost Silviu Bogdan şi Ion Turculeanu.

În minuul 79, suporterii de la tribuna a doua au cerut demisia antrenorului Ioan Ovidiu Sabău.

La meci au fost prezenţi circa 4.500 de spectatori.