Mioveni - Chiajna 1-3. Gazdele au terminat meciul în 8 jucători

0

Concordia Chiajna a învins cu 3-1 (1-1), astăzi, în deplasare, pe CS Mioveni, într-un meci din etapa cu numărul 28 a Ligii I. Gazdele au beneficiat de un penalti în primul minut de joc, şi au terminat meciul cu opt jucători, trei fiind eliminaţi.

Golurile au fost marcate de Năstăsie (min. 2, din penalty), respectiv Paulinho (min. 21), Filip (min. 68) şi Dinu (min. 86).

Disputa a debutat bine pentru Mioveni. Centralul Marian Balaci a acordat penalty pentru gazde, în secunda 30 a meciului, pentru un fault la Ionescu. Lovitura de la 11 metri a fost transformată de Năstăsie.

Oaspeţii au revenit şi în minutul 21 Paulinho a egalat cu o lovitură cu capul, din şase metri. În min. 68, la o centrare de pe dreapta, Popescu a respins în faţă, iar Filip, singur, a trimis balonul în plasă.

Cu patru minute înainte de finalul timpului regulamentar de joc, Dinu a înscris ultimul gol al partidei, dintr-o lovitură liberă de la 20 de metri.

MIOVENI: Popescu - Voicu, Stoica, Olteanu, Baicu - Enache, Naidin (Iordache '56), Năstăsie, Mandea (Zuluf '34, Crăciun '64) - Ayza, Ionescu.

Antrenor: Marian Pană.

CHIAJNA: Niţă - Krumov (Petrovici '71), Mamele, Ad. Popa II, Guilherme - I. Iordache (Paulinho '15), Filip, Muzac (Iancu '57), Alex - V. Dinu, Rocha.

Antrenor: Laurenţiu Reghecampf.

Cartonaşe galbene: Naidin '17, Voicu '19, '61, Ionescu '61, Iordache '65, '85, Crăciun '77, '88, Olteanu '90+3 / Muzac '20, Krumov '69, Guilherme '75, Paulinho '78, Mamele '90, Rocha '90+4.

Cartonaşe roşii: Voicu '61, Iordache '85, Crăciun '88.