FC Braşov - Universitatea Cluj 1-1. "Studenţii" rămân invincibili de la numirea lui Claudiu Niculescu ca antrenor

0

Universitatea Cluj a reuşit să treacă şi de FC Braşov, terminând la egalitate, 1-1 (1-0), în deplasare, meciul disputat în etapa cu numărul 27 a Ligii I. Oaspeţii au jucat în inferioritate numerică în repriza secundă.

Gazdele au deschis scorul prin Mateiu, în minutul 18, cu un şut superb de la 30 metri, la care portarul Bornescu nu a avut reacţie.

Clujenii au reuşit egalarea prin Pele, în minutul 55, acesta trimiţând în poartă balonul centrat de Adrian Cristea dintr-o lovitură liberă.

În minutul 47, Galamaz a fost eliminat, după ce a primit al doilea cartonaş galben pentru un fault asupra lui Nuno Viveiros.

BRAŞOV: Felgueiras - Velayos, Majernik, Cr. Munteanu, Cr. Ionescu - Nuno Viveiros, Mateiu, Davide Dias, Buga - Moutinho (Udoji '62), Hadnagy.

Antrenor: Ionuţ Badea.

"U" CLUJ: Bornescu - D. Popa, Galamaz, Szukala, Mendy - Cojocnean (Ad. Cristea '46), Hoban, Cristescu (Pele '50), Boştină (Drăghici '69) - Grozav, Tony.

Antrenor: Claudiu Niculescu.