Ceahlăul a obținut o remiză la Tr. Severin

0
Costel Enache este pus în situația de a renunța la banca tehnică a echipei Ceahlăul

Ceahlăul Piatra Neamţ a terminat la egalitate, 1-1 (1-0), pe terenul lui CS Turnu Severin, în ultimul meci al etapei cu numărul 7 a Ligii I în urma căruia gazdele au rămas fără victorie în acest sezon.

Oaspeţii au deschis scorul prin Velici, în minutul 26, gazdele reuşind egalarea prin Dandea, în minutul 90+1.

0-1: Velici a luat o acţiune pe cont propriu, a driblat doi fundaşi adverşi şi a înscris cu un şut plasat de la 8 metri printre picioarele portarului Marinescu.

1-1: Dandea a înscris cu o lovitură de cap de la 9 metri, după un corner de pe partea draptă.

SEVERIN: Marinescu - Mitici, Dandea, Gugu, Giurgiu - Buleică (Neacşa '46), Golici, Olah, Zaharia - Moutinho (Abba '56) - Vancea (Thomas '73).

Antrenor: Ionel Gane.

CEAHLĂUL: Miron - Viţelaru, Cazan, Ichim, Forminte - Achim, Rusu - Velici (Bădescu '69), Stana (Margine '70), Monroy - Golubovici (Lukanovici '90+3).

Antrenor: Constantin Enache.

Cartonaşe galbene: Olah '4, Mitici '44 / Rusu '40, Viţelaru '62.

Arbitri: Marcel Bîrsan (central) - Radu Ghinguleac, Alexandru Vodă (asistenţi) - Eduard Constantinescu (rezervă).

Observatori: Vasile Bratu, Mircea Dancu.