Ceahlăul - Petrolul 2-1. Constantinescu a lovit din nou

0

Ceahlăul Piatra Neamţ a învins cu 2-0 (0-1), pe teren propriu, meciul cu Petrolul Ploieşti, din etapa cu numărul 23 a Ligii I. Arbitrul Radu Petrescu a acordat două lovituri de pedeapsă.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 20, prin Opriţa, care a transformat penalty-ul pe care tot el l-a obţinut după un fault al lui Ţepeş.

Gazdele au revenit după pauză, Constantinescu (min. 48), care a șutat din voleu, din întoarcere, de la 12 metri, şi Golubovici (min. 62), dintr-o lovitură de la 11 metri acordată pentru un henţ în careu comis de Bikana.

CEAHLĂUL: Jovici - Dumitraş, Ichim, Viţelaru, Ţepes - Onciu (Monroy '60), Achim - Muscalu (Bădescu '32), Golubovici, Stana (Gafiţa '90+1) - Constantinescu.

Antrenor: Constantin Enache.

PETROLUL: Povilas - Tudor, Melinte, Bikana, Ben Djemia - Osiako (Fl. Dumitru '69), Mustivar (Neagu '77) - Opriţa, Boudjemaa (V. Negru '46), Younes Hamza - Zerka.

Antrenor: Valeriu Răchită.