Gaz Metan Mediaş - Oţelul Galaţi 1-0. Echipa lui Pustai, la a treia victorie la rând

0

Gaz Metan Mediaş a învins cu 1-0 (0-0), în această seară, pe teren propriu, pe Oţelul Galaţi, în ultimul meci al etapei a 29-a a Ligii I, în care de la oaspeţi a fost eliminat Cristian Sîrghi.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Vitinho, în minutul 73, cu un şut de la aproximativ 10 metri, după o pasă de la Issa Ba.

Sârghi a fost eliminat în minutul 84, după ce a primit al doilea cartonaş galben.

MEDIAȘ: Pleşca - Ciucă, Muth, Fl. Lazăr, Markovici - Todea, Issa Ba - Muntean (C. Gheorghe '15), Bawab (Zaharia '75), Avram (Breeveld '87) - Vitinho.

Antrenor: Cristian Pustai.

GALAȚI: Brăneţ - Râpă, Sârghi, Sg. Costin, S. Ilie - Neagu (Viglianti '75), Giurgiu - Buş (Antal '62), Didi (Pena '75), Stromajer - Punosevac.

Antrenor: Dorinel Munteanu.