Căpitanul CFR-ului, "naşul" celor de la "U". Cadu:" Noi suntem prima echipă a Clujului"!

0
Ricardo Cadu

Ricardo Cadu, căpitanul portughez al ceferiştilor din Gruia, a marcat din nou în poarta "şepcilor roşii"  şi s-a bucurat după gol în zona în care erau suporterii Universităţii. Euforic după victoria de aseară, fundaşul CFR-ului a declarat că meciul a demonstrat care este echipa mai puternică a oraşului.

Cadu a adus un titlu de campioană CFR-ului după un gol marcat în ultima etapă contra Universităţii Cluj, iar aseară a deschis scorul în victoria cu 3-1.

"Am jucat mai bine, iar la pauză putea să fie 2-0. Pentru mine e cel mai important gol din acest sezon, dar şi cea mai importantă victorie, pentru că am câştigat cu «U». Universitatea e o echipă foarte bună, cu jucători buni, dar noi suntem cei mai buni, suntem numărul unu din oraş", a spus Cadu.

"Am vorbit la pauză între noi şi am zis că putem să batem. Tot timpul ne gândim la titlu. Niciodată nu am renunţt la titlu", a mai precizat fundaşul portughez.