Adevarul.ro

Adevarul pentru
iPhone, iPad si Android

Craiova: Mititelu a stabilit primul unsprezece. Vezi preferaţii patronului Ştiinţei!

5 februarie 2010, 13:48 |  Autor: Marian Apipie | 

Cuvinte cheie: craiova, mititelu, universitatea, stiinta, jucatori, wotte,

Mititelu aşteaptă acum cu înfrigurare partida cu Astra

Mititelu aşteaptă acum cu înfrigurare partida cu Astra

 

Finanţatorul Universităţii Craiova, Adrian Mititelu, a spus aseară, la un post local de televiziune, cum ar vedea el primul unsprezece al echipei în viitor.

Deşi susţine că nu s-a băgat niciodată peste antrenor, Mititelu are în minte o formulă de echipă. „Nu am impus niciodată un prim unsprezece. Am discutat însă cu antrenorii, e adevărat, chiar şi înainte de meci. Mi-am spus părerea, însă, dacă ei au avut argumente, nu am comentat“, a afirmat patronul craiovean la Oltenia 3TV.

Pe Aceeaşi Temă

De exemplu, eu aş merge pe cuplul Găman - Barbu în defensivă, dar să vedem ce decide antrenorul. Eu am mare încredere în ei. Însă am mare încredere şi în Mark Wotte. Este altceva faţă de ce a fost până acum la Universitatea“, a adăugat Mititelu, care nu a renunţat la ideea de a se retrage din executiv la vară, pentru a lăsa locul unor profesionişti olandezi.

Adrian Mititelu a schiţat totuşi un prim unsprezece pe care ar vrea să-l vadă o dată pe gazon: Lung junior - Buleică, V. Găman, R. Barbu, Buşu - Prepeliţă, Ologu, Dilevski, Gângioveanu - Fl. Costea, M. Costea. 

Introdu codul de mai jos:


* click pe imagine pentru reincarcare daca nu intelegi scrisul.



Trimite Anuleaza
TRIMITE
0 comentarii
 
     

    Ramona Ursu

    Nu e „Ferma animalelor“. De fapt, e o nedreptate să compari porcul cu acei indivizi fără scrupule, plini de nesimţire şi cu un tupeu mare cât toate haznalele României adunate la un loc. Continuare

    Fericirea de a îngheţa într-un tren din Bărăgan

    Grigore Cartianu

    Declaraţia săptămânii nu vine de la eterna gâlceavă din Palatul Parla­mentului, ci dintr-un alt palat, situat în apropierea Gării de Nord.

    Nimic pentru România

    Petre Barbu

    N-am scris pentru România şi nici pentru patronii gazetelor. Am scris aşa, ca să mă cred Dumnezeu.

    Boala noastră fără leac

    Radu Paraschivescu

    Există trei borne obligatorii pe traseul suspicionitei româneşti în tranziţie.

    Inaniţia la români

    Dan Străuţ

    La prima vedere, e doar statistică: România – o ţară „eminamente agrară“ – importă mâncare de peste trei miliarde de euro pe an, iar în anul agricol de vârf 2011 importurile agroalimentare au atins recordul istoric de 3,7 miliarde de euro.

    Corupţia ca stare de fapt

    Liviu Avram

    Butada care caracterizează guvernările de stânga-dreapta din România: unii sunt prea hoţi, ceilalţi sunt prea proşti.

    Adevarul on Facebook
     
    anuntexpres.ro - widget 5 articole