Lăcătuş: "Şi eu am pierdut cu Bistriţa şi Craiova"

0

Marius Lăcătuş îl sfătuieşte pe Adrian Porumboiu să nu se enerveze prea tare după egalul dintre Vaslui şi Târgu Mureş, scor 1-1.

Narcis Răducan: "Jucătorii se gândesc încă la meciul cu Dinamo, dar trebuie să batem la Utrecht!"

„E o surpriză dar şi eu când am fost antrenor la Vaslui, am pierdut cu Bistriţa şi Craiova care se băteau la retrogradare. Am văzut că au venit jucători din Spania, dar nu ştiu câţi dintre ei au jucat", a declarat Lacatuş la gspTV.

FC Vaslui a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat, vineri, pe teren propriu, în compania formaţiei FCM Târgu Mureş, în cadrul etapei a II-a a Ligii I.

Golurile au fost marcate de Gladstone '90, pentru FC Vaslui, şi Dan Roman '20, pentru FCM Târgu Mureş.

Echipa oaspete a deschis scorul în minutul 20, prin Dan Roman, care a reluat cu capul în poartă după o lovitură liberă de pe partea stângă executată de Casquero.

Formaţia gazdă reuşeşte să egaleze, scor 1-1, în minutul 90, când după o centrare a lui Campano de pe partea dreaptă, Gladstone trimite în dreapta portarului din patru metri.