Meci amical: Poli Iaşi - Viitorul Constanţa 1-1

0
Petre Grigoraş

Poli Iaşi a terminat la egalitate, 1-1, cu formaţia de liga a treia Viitorul Constanţa, marţi, în stagiul de pregătire din Antalya.

Viitorul Constanţa, formaţia patronată de Gică Hagi, a deschis scorul în minutul 33, dintr-un penalty comis de Mihajlov. Poli a egalat pe final, prin portughezul Nuno Viveiros (87).

Antrenorul Petre Grigoraş a început meciul cu formula: Pleşca - Străuţ, Ad. Ilie, Mihajlov, Acsinte - Buhuşi, V. Negru, Onicaş - Bujor, V. Badea, G. Păun. În repriza a doua au jucat: Marc - Raţă, Cuciula, I. Costache, Bădic - Bârlădeanu, Straton, Caragea - Nuno Viveiros, Bâlbă, Bălan.

Petre Grigoraş a ratat duelul cu fiul său, Alexandru Grigoraş, jucător la Viitorul, dar aflat în recuperare după o accidentare.

Viitorul va disputa miercuri ultimul joc de pregătire din acest cantonament, cu Eyupspor (Turcia, Liga a III-a).