Sorin Ghionea a debutat cu o înfrângere la FC Rostov

0

Într-un meci amical disputat astăzi în Antalya, Gloria Bistriţa a învins-o pe FC Rostov cu scorul de 2-1 (0-1), iar fostul căpitan stelist Sorin Ghionea a jucat 45 de minute pentru Rostov, ca fundas central, a informat site-ul oficial al grupării ruse.

FC Rostov a inscris la capatul primului sfert de ora, din lovitura libera, prin Dmitri Akimov. In minutul 40, Ghionea a scos cu capul de pe linia portii o minge pe care scria gol, dupa un sut de la 30 de metri al lui Ciprian Petre.

Ca si in partida precedenta, Gloria a intors soarta jocului in repriza a doua: 1-1 in minutul 58 si 2-1 in minutul 80, la finalizare fiind de fiecare data atacantul brazilian Junior Moraes, a informat site-ul oficial al ardelenilor.

Gloria a inceput in formula: Albut - Homei, V. Nastase, Ciuca, Velcovici - R. Marginean, Enescu - C. Petre, Predescu, Hora - Borbely. In a doua repriza au intrat: Botoser, Frasinescu, Latovlevici, A. Muresan, Ze Rui, Saceanu, Bajenaru, Keita, Moraes.