Sportul - Mioveni 0-0. Plictiseală mare în "Regie"

0
sportul studentesc

La capătul unui meci anost, fără multe ocazii de gol, Sportul Studenţesc şi FC Mioveni au încheiat la egalitate, 0-0. Oaspeţii se menţin pe ultimul loc al clasamentului, în timp ce studenţii saltă două locuri, deocamdată.

Disputa din "Regie" a fost plictisitoare în mare ei parte. În acest context, George Mareş (15 ani) s-a remarcat în minutul 21, când a truimis din voleu, însă mingea s-a oprit în peluză...

Gazdele au mai avut o ocazie de gol în min. 30, însă Dobre, bine servit de Nistor, nu a reuşit nici el să înscrie, în timp ce oasepţii puteau da lovitura prin Voiculeţ (min. 32), care nu l-a putut învinge pe Lungu cu un balon trimis cu călcâiul. Dobre (Sportul) a trimis mingea în poarta echipei adverse în minutul 51, dar de la margine fusese ridicat fanionul înaintea acestui moment.

SPORTUL: C. Lungu - Şerban, Cioranu, D. Lung, Farmache - A. Lungu, Mareş (Curelea '46), Novac, Lazăr - Nistor (Ghinga '46), Dobre (Ciubotariu '71).

Antrenor: Daniel Isăilă.

MIOVENI: Popescu - Stoica, Crăciun, Olteanu, Baicu - Enache, Mandea (Naidin '61), Voiculeţ (Nilă '78), Ispir - Ionescu, Ayza (Coşereanu '81).

Antrenor: Marian Pană.