Visul european al Vasluiului, năruit de FC Braşov VEZI FILMUL MECIULUI

0
Evoluţia „stegarilor“ din primele etape ale returului a fost dezamăgitoare

În penultimul meci al etapei cu numărul 20, pe Stadionul Tineretului din Braşov, echipa gazdă FC Braşov şi FC Vaslui, au terminat la egalitate, 1-1. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 20, prin Delgado, iar braşovenii au restabilit egalitatea în minutul 64, prin Abrudan.

REZULTAT FINAL: FC BRAŞOV - FC VASLUI 1-1 !!!

min. 90 - Milanov a fost îngălbenit de Deaconu

min. 84 - Landauri a primit galben

min. 83 - Cristi Ionescu a fost avertizat de centralul întâlnirii

min. 81 - cartonaş galben pentru Hugo Luz

min. 78 - dublă schimbare la ambele echipe: la FC Braşov, Hadnagy l-a înlocuit pe Zaharia, iar la FC Vaslui, Lucian Sânmărtean a intrat în locul lui Delgado

min. 77 - în replică, Nuno Diogo a trimis cu capul în bară, din centrarea lui Roman

min. 75 - Wesley a scăpat pe contraatac, dar a şutat pe lângă poartă, singur cu Coman

min 70 - Paul Papp a văzut cartonaşul galben

min. 64 - GOOOOOOOOOOL FC BRAŞOV !!!!! 1-1 !!! Centrarea lui Mihai Roman a fost reluată în plasă, din cinci metri, de Octavian Abrudan !!!

min. 57 - ratare monumentală FC Braşov: Sburlea a pătruns în careu, i-a pasat lui Roman, dar, din poziţie ideală, mijlocaşul braşovean a reluat peste poartă

min. 53 - Gerlem a văzut şi el cartonaşul galben

min. 50 - Costly a fost avertizat de Deaconu

Viorel Moldovan a efectuat prima schimbare: a ieşit Savic, a intrat Sburlea.

A început repriza secundă.

REZULTAT LA PAUZĂ: FC BRAŞOV - FC VASLUI 0-1. A deschis scorul Delgado, în minutul 20.

min. 43 - Octavian Abrudan a primit cartonaşul galben

Pe un frig pătrunzător, în tribunele Stadionului Tineretului sunt circa 2.000 de spectatori!

min. 25 - centrarea lui Roman a fost reluată peste poartă, din şase metri, de Landauri

min. 20 - GOOOL FC VASLUI: Delgado a reluat în plasă centrarea lui Gerlem !!! 0-1 !!!

min 14 - Wesley a fost avertizat după un schimb de replici cu Sburlea

min. 11 - Papp a fost foarte aproape să respingă în propria poartă centrarea lui Roman

min. 6 - Nuno Diogo a văzut primul cartonaş galben al meciului

min. 2 - ocazie mare pentru FC Braşov: mingea a ajuns de la Abrudan, la Dusan Savic, iar macedoneanul l-a luat la ţintă pe Kuciak, din trei metri