Amkar Perm - Farul 2-2, într-un meci amical

0
Ştefan Stoica

Echipa de ligă secundă Farul Constanţa a terminat la egalitate cu formaţia rusă Amkar Perm, 2-2, marţi, într-un meci de pregătire, în cantonamentul din Antalya.

Pentru constănţeni au punctat Ionuţ Larie (minutul 4) şi Marius Ene (minutul 30), pentru ruşi marcând Kuşev (25 - penalty) şi Grişin (58).

Ca şi în partida precedentă, în poarta Farului s-a aflat Cătălin Grigore, împrumutat de la Unirea Urziceni, din cauza faptului că ambii portari deplasaţi de ''marinari'' în Turcia sunt accidentaţi.

Antrenorul Ştefan Stoica a încercat formula 4-4-1-1, cu Pantelie pe postul de mijlocaş dreapta şi cu Cristocea în spatele vârfului: Cătălin Grigore - Măţel, Păcuraru, Larie, Gaston Mendy - Pantelie, Ben Teekloh, Bogdan Andone, C. Matei - Cristocea - Marius Ene. În repriza secundă au mai intrat Ignat, Diogo Andrade şi Mansur.

Amkar a început cu Narubin - Ponomarev. Belorukov, Cerencikov, Feodorov - Grişin, Novakovic, Pomerko, Peev - Volkov, Kuşev.

Farul va disputa următoarea partidă amicală din Antalya pe 4 februarie, când va întâlni echipa a doua a clubului rus Krîlia Sovetov Samara.